Zimowy Zlot Wędrowników

W dniach 21-23 lutego wzięliśmy udział – jako gospodarze – w Zimowym Zlocie Wędrowników ZHR organizowanym przez hm. Piotra Homę, a także m.in. phm. Patryka Polańskiego (naszego porzedniego drużynowego).

Miejscem naszego zakwaterowania było schronisko na Szyndzielni, co było o tyle zabawne, że dla kilku osób był to pierwszy bądź drugi w życiu nocleg w schronisku górskim, a nie w namiocie czy bacówce.

W ramach zajęć poznaliśmy mnóstwo ciekawostek dotyczących sprzętu turystycznego (zajęcia prowadził Sasquatch – były harcerz z Bielska-Białej). Niektórzy mieli okazję ubrać kombinezon i plecak, które nosił Andrzej Bargiel zdobywając himalajski ośmiotysięcznik Shishapangma (a następnie zjeżdżając z niego na nartach ski-tourowych).

Wzięliśmy również udział w kursie lawinowym, a także poznawaliśmy podstawy poruszania się na nartach ski-tourowych. Mieliśmy także okazję przejść fragment jaskini w Trzech Kopcach, pomiędzy Klimczokiem a Błatnią. To miejsce z pewnością jeszcze nas ugości!

W sobotę wieczór specjalnie dla nas swój koncert miała kapela Pociąg Rock’n’roll, w której gitarzystą jest bielski wędrownik i drużynowy 1BDH – Konrad Nycz.

Przydatną pamiątką po zlocie są stuptuty firmy Pajak, które otrzymał w prezencie każdy uczestnik zlotu.

Dodaj komentarz